Snow film fest 2019

Všechny milovníky adrenalinu, třesknuté zimy a sněhu zveme na tradiční Snow film fest, který se oproti větší Expediční kameře koná v příjemné hospůdce v kempu Brodský u Červeného Kostelce.
Těšit se můžete opět na celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů a zimních sportů. Zavzpomínáme však i na léto. S cestovatelem a parkouristou Lukášem Kuldou se vydáme do indonéských končin učit děti do tamních škol a zároveň Vás pozve na skvělou chystanou skvělou výstavu. 
Vstupné symbolických 99 Kč. Jak je již zvykem, tak výtěžek z akce opět poputuje červnokosteleckým aktivním dětem. Těšíme se na Vás v pátek 1. 11. 2019 v 19:00 v kempu Brodský.

Podrobný program festivalu:

19:00 - 1. filmový blok

Queen Maud Land
Režie: Cedar Wright, Taylor Keating
Délka: 28 min
Země královny Maud je skalnatá část Antarktidy, úchvatně krásná, ale také chladná, nepřátelská a odlehlá oblast světa. I přesto nebo právě proto je vyhledávaným místem pro extrémní expedice. Skupina elitních horolezců ve složení Alex Honnold, Conrad Anker, Jimmy Chin, Cedar Wrigt, Savannah Cummins a Anna Pfaff se vydávají zdolat monumentální skalní věže vystupující z této nehostinné bělostné krajiny. Z lezení za polárním kruhem mrazí až v kostech a neutuchající chlad je i pro tak zkušenou skupinu lezců obrovská výzva. Těžké podímnky a vědomí vzdálenosti od civilizace na ně společně působí dojmem, že se ocitli na samotném konci světa.

Onekotan
Režie: Simon Thussbas
Délka: 52 min
V Tichém oceánu je ostrov. Na tom ostrově je jezero a uprostřed něj ční k nebi vrchol. Ostrov se jmenuje Onekotan a vrchol jméno nemá. Jedná se o zbytky rozpadlé sopky. Onekotan je jedno z nejizolovanějších míst na zemi, počasí je zde nepředvídatelné a podmínky jsou absolutně nevhodné k trvalému obývání. Kdo ví, proč Matthiase Haunholdera pohání touha sjet vrchol této sopky na lyžích. Vydává se tedy se skupinou dobrodruhů za tímto cílem a statečně čelí nástrahám nevlídného a nedostupného ostrova. Jenže co člověk potřebuje ještě víc, než splnit si sen? Vrátit se domů?

Surfer Dan
Režie: Tim Kemple
Délka: 8 min
Dan pro své surfování nepotřebuje oceán, písek, slunce ani slušivé plavky. Vše potřebné pro jeho koníček nachází v ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy. Může se to zdát jako jako ta nejméně atraktivní destinace k surfování, ale pro Dana je vše o úhlu pohledu a o vnímání. V době nekonečných příležitostí k cestování někdy zapomínáme, že vlastní dvorek skrývá svou vlastní vznešenost. Stačí přijít na to, jak ji najít.

21:00 - 2. filmový blok

Lombok - Zapomenutý ráj světa (beseda)
Lukáš Kulda strávil dva měsíce na tropickém indonéském ostrově LOMBOK, učil v tamních školách a zároveň celý ostrov procestoval. Poznáte život na tomto ostrově a hlavě dostanete osobní pozvánku na stejnojmennou benefiční výstavu, která začíná 2. listopadu ve Výstavní síni v Červeném Kostelci. Výtěžek společně s dobrovolným vstupným na pomoc tamních dětí ve školách.

Ice and Palms
Režie: Philipp Becker
Délka: 32 min
Jochen a Max už vyrazili za mnoha horskými dobrodružstvími. Během jednoho takového lyžování ve vzdálených oblastech se v jejich myslích zrodil nápad. Lyžařská expedice, která začíná přímo na prahu jejich domu. Pět týdnů, 1800 kilometrů, 35 000 metrů vertikálně a sen se stane skutečností! Jochen Mesle a Max Kroneck se chystají na svou doposud největší a nejpozoruhodnější lyžařskou výpravu. Zadání zní: jet na kole napříč alpským pohořím, sjet ty nejvíce ikonické horské svahy, které po cestě uvidí a na konci se vykoupat v moři ve francouzském Nice. Motor není povolen.

Střípky ze života horolezce
Režie: Libor Dušek
Délka: 28 min
Míra Šmíd fenomenální dobrodruh, přáteli přezdívaný Lanč. Samorost pocházející z Police nad Metují je nejen v Českém okruhu horolezců známý především pro své sólové výstupy a založení MFOF v Teplicích nad Metují. Ochutnejte kapku ze života a díla lezce na písku, horolezce v evropských horách i světových velehorách. Renesanční fotograf, filmař, spisovatel, organizátor a vizionář. To byl Míra Šmíd, velký, byť někdy rozporuplný člověk. V roce 1993 za dosud nevyjasněných okolností zřítil během sólového výstupu cesty Lost Arrow v pouhých 41 letech.