Snow film fest 2015

Rok se s rokem sešel a opět se nám nezadržitelně blíží první pátek v listopadu, který již po druhé bude hostit festival Snow film fest. Opět se můžete těšit na spousta sněhu, ledu, adrenalinu a dalších zimních šíleností na filmovém plátně.
Oproti větší Expediční kameře jsem Snow film fest umístili opět do příjemné hospůdky v kempu Brodský u Červeného Kostelce. Festival opět překvapí skvělými filmy, výbornou kamarádskou atmosféru a výborným občerstvením.
Jak je již zvykem, tak výtěžek z akce opět poputuje červnokosteleckým Kadetům a Šotkům. Těšíme se na Vás v pátek 6. 11. 2015 v kempu Brodský.

Pátek 6. 11. 2015 v restauraci v kempu Brodský u Červeného Kostelce.

Program festivalu
19:00 - začátek festivalu
19:05 - KAŠMÍR
19:10 – NEZKROTNÁ ANTARKTIDA
19:35 – THE PAMIR GAME
19:55 – FEW DAYS
20:45 - PŘESTÁVKA
21:00 – ARROWHEAD 135
21:30 – ARTIC AIR
21:55 – FROM THE ROAD
22:20 – KDYŽ BUDE ZÁJEM, TAK BONUS 


Vstupné na festival: 99 Kč (výtěžek z festivalu bude věnován na práci s dětmi v Červeném Kostelci)
Místo: restaurace v kempu Brodský u Červeného Kostelce
Občerstvení: festival se koná v restauraci, kde bude normální provoz. Jídlo a pití je zajištěno.Pátek 6. 11. 2015 v restauraci v kempu Brodský u Červeného Kostelce.

Přehled filmů:

19:00 ZAČÁTEK FESTIVALU

19:05 – KAŠMÍR
Režie: Mark Kogelmann, USA, 2014, 4minuty
V únoru 2013 se Mark Kogelmann ze Soulryders vypravil točit film do krásného, ale problematického himálajského regionu Kašmír. V den, kdy se tým freeriderů dotkl země, indická vláda nechala pověsit jednoho z Kašmířanů a jeho tělo nechala tajně pohřbít ve věznici, kde byl držen. Tato událost vnesla nové semínko sváru do dlouho trvajícího konfliktu mezi Indií a Pákistánem o horkou oblast Kašmíru, přezdívanou asijské Švýcarsko. Freerideři se tak nesetkávají tváří tvář jen s technicky náročnými výstupy, sjezdy, hlubokým sněhem a pobíhajícími opicemi v pohoří Pir Panjal, ale i politickými nepokoji.
Ocenění: Coldsmoke Award 2014, Cena diváků

19:10 – NEZKROTNÁ ANTARKTIDA
Režie: Keith Ladzinski, USA, 2013, 23 minut
S nápadem vydat se na Antarktidu přišel Mike Libecki, horolezec a dobrodruh často spolupracující s National Geographic. Plán byl najít největší koncentraci dosud neobjevených vrcholů a v oblasti uskutečnit tolik prvovýstupů, kolik drsné antarktické počasí a kondice lezců dovolí. Za cíl padlo pohoří Wolthat v Zemi královny Maud. Expedici nechybělo nic, co polární oblast slibuje. Nevyzpytatelné počasí, zima, silný vítr i bílá tma.

19:35 – THE PAMIR GAME
Režie: Jakub Strauss, ČR, 2014, 16 minut
Tři hory, tři příběhy, jedno velké dobrodružství a legrace při výpravě Beton Ski Teamu do tádžického Pamíru. Po sjezdu šestitisícovky Pik Cetyrjoch vyráží Martin a Karel na Pik Komunisma (7495 m), nejvyšší horu bývalého Sovětského svazu, kde jejich výstup zastaví obrovská lavina. Už bez lyží se pak vydávají na sedmitisícovku Pik Korženěvské. Snímek o dobrodružtví, odvaze a kamarádství. Co dělat, když ztratíte vybavení a vaše vysněná mise je ztracená? Vymyslíte si nový cíl, u kterého si opět budou všichni klepat na čelo.

19:55 - FEW DAYS
Režie: Tomáš Galásek, ČR, 2014, 42 minut
Film Few Days sleduje dvě skupiny českých freeskiingových jezdců, z nichž obě mají stejný cíl, avšak odlišný způsob jeho zdolání. Jejich přístup k horám ukazuje jednu společnou vášeň: svobodu a čerstvý prašan. Ve snímku se můžete těšit na českou lyžařskou špičku. Na heliskiing ve Švédsku se vydal Robin Kaleta spolu s českým olympionikem Ondřejem Bankem. Ve druhé skupině, která si to na rakouské vrcholky vyšlápla po vlastních nohou, se objeví freerideři Lukáš Niemczyk, Lukáš Bilko, Martin Knybel nebo také snowboardisté Filip Paseka a Aleš Zeman.

20:45 – PŘESTÁVKA

21:00 – ARROWHEAD 135
Režie: Brenda Piekarski, USA, 2014, 29 minut
Ultramaraton Arrowhead 135 severní Minesotou patří mezi padesátku nejnáročnějších závodů na světě. Donutit zmrzlé tělo ke zdolání 135 mil na sněžném kole, běžkách, nebo pěšky za 60 hodin totiž není žádná hračka. Film sleduje jednoho závodníka z každé kategorie bojujícího nejen s mrazy -48 °C, ale i sám se sebou. Jak správně rozvrhnout síly? Kolik hodin, nebo spíš minut, spát? Čekají je totiž pouze tři kontrolní místa a počasí během nejchladnějího období roku se prakticky nedá předvídat. Zažijte sílu závodu s Bonnie, Markem a Johnem v prvním filmu minnesotské drsné série Among the Wild.

21:30 – ARTIC AIR
Režie: Niall McCann, Velká Británie, 2014, 23 minut
Dobrodružná výprava dvou bratrů Finna a Nialla na východní pobřeží Grónska, kde kombinují lyžování, horolezectví a speed flying. Během desetidenní výpravy vyrážejí ze základního tábora obklopeného monstrózními vrcholy, aby si užili tolik zábavy, kolik jim počasí a fyzická kondice dovolí. Vylezli na několik dosud nepojmenovaných hor a z jejich vrcholů slétli s malým padákem.

21:55 – FROM THE ROAD
Režie:  Mark Fisher, USA, 2014, 22 minut
Příběh bývalého profesionálního lyžařského guida Erica Hendersona, který se vrací na místo, kde mu osud zastavil profesní kariéru. Na zlověstném aljašském vrcholu Meteorite si Eric v roce 2009 zlomil krk. Film je osobní výpovědí lyžaře, který se vyrovnává s těžkým zraněním a návratem na strmé kopce.

Partnerem festivalu je: REDPEAK - trika s příběhem