Kouzlo ryzího života a bezprostřední kontakt s přírodou, to je Expediční kamera v Červeném Kostelci

Festival Expediční kamera, to je tradiční přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, které již tradičně můžete vidět v Červeném Kostelci. Na 7. ročník se můžete těšit v pátek 17. 3. 2017 od 18:30 v kině Luník.
Letos vám opět připomeneme, že lidská kreativita nezná mezí, ať už v prováděných aktivitách, či v místech, kde jsou lidé schopni žít. Uvědomíte si, jak je naše planeta obrovská, kolik neuvěřitelných míst skýtá a kolik na ní žije zajímavých lidí, prožívajících různé osudy.
Budeme-li konkrétnější, poznáte Švýcara, žijícího podle hesla Pura vida. A co to znamená? To poznáte při jeho pokusu splout řeku Amazonku za pomocí svého kola (a lodě samozřejmě). Setkáte se s 91 letou Britkou, která svůj život zasvětila horskému průvodcování. Snímek Projekt Moffat vám celý její životní příběh představí. Dva kamarádi z Ameriky se rozhodnou pro Návrat do Zanskaru, což je oblast, kde před 30 lety poznali místní srdečné obyvatele, ale i silnou vazbu na buddhismus. Poznamená toto dosud odlehlé místo výstavba silnice a spojení s civilizací?
Ani letos nebude chybět české zastoupení. Parta šesti kamarádů měla bláznivý plán, doplout z oceánského rozvodí na polární kruh a to jak na nafukovacích lodích, tak na ručně postavené plachetnici.
Běžci mohou při závodu Ultra Trail Gobi Race přehodnotit své dosavadní cíle. Trekaři při Cestě do Kazbegi v Gruzínském Kavkazu poznají, jaké by to bylo, vyměnit pohorky za své horské kolo. Horolezci zatouží po Velké skalní pařbě v americkém Arkansasu, kde se schází ti nejlepší horolezci světa na již tradičním vytrvalostním lezeckém závodu.
Navíc nás čekají dvě kvalitní přednášky. V první nás cestovatel Míra Novosvětský vezme do indonéské Sulawesi a v druhé přednášce nás Pavel Novosvětský provede po Jižní Americe. Tradičně nebude chybět ani tombola a bohaté občerstvení.
I letos bude vstupné na celý program festivalu za symbolických 99 Kč na všechny bloky a celý výtěžek bude věnován spolku Šotek a oddílu červenokosteleckých Kadetů. Oba spolky se zároveň aktivně podílí na organizaci celého festivalu.
Předprodej vstupenek v květinářství Slunečnice v Náchodské ulici. Více informací na www.outdoorfest.cz

18:30 - 1. Filmový blok
Projekt Moffat (Operation Moffat) - 20 minut
Divočinou Aljašky - 25 minut
Návrat do Zanskaru (Return to Zanskar) - 23 minut

20:00 - 2. Filmový blok
Přednáška – Jižní Amerika  – cca 30 min. - Pavel Novosvětský
Pura vida - 44 minut

21:30 - 3. Filmový blok
Přednáška - Sulawesi Indonésie – cca 30 min - Míra Novosvětský
Cesta do Kazbegi (Trail to Kazbegi) - 16 minut
Ultra Trail Gobi Race - 11 minut
Velká sklaní pařba - 20 minut