Snow film fest, aneb menší bráška Expediční kamery se zimní tématikou

Tradiční festival outdoorových filmů Expediční kamera, která se každoročně koná v březnu v kině Luník, má mladšího a zatím menšího brášku. Je jím Snow film fest, který je šitý na míru milovníkům zimních sportů. Konat se bude v pátek 7. listopadu od 19 hodin.
Oproti Expediční kameře je tento zimní festival zasazen do útulné hospůdky uprostřed přírody v kempu Brodský. Přijďte si užít přátelskou atmosféru, skvělé zimní filmy, dobré občerstvení, teplo místního krbu a opět přispět na dobrou věc, protože výdělek z této akce tradičně poputuje na práci s dětmi v Červeném Kostelci.
K vidění bude výběr nejlepších zimních snímků uplynulé sezóny. Chybět nebude adrenalin na lyžích, extrémní expedice za polární kruh, ale ani vysoké hory.
Jako ochutnávku můžeme zmínit např. film Polárník od známého filmaře Pavola Barabáše, jehož filmy se na festivalu neobjevují poprvé. Polárník je portrétem Petera Velušiaka, jehož s mírnou nadsázkou doma nikdo nezná, ale ve světě polárních výprav je jeho jméno velmi známé, protože se účastnil mnoha významných polárních expedic v zahraničních týmech. Dále bude možné shlédnou např. i film High Tension od známého režiséra Petera Mortimera, který reaguje na aktuální problém s komerčními expedicemi na nejvyšší horu světa, Mt. Everest. Základní zápletka filmu proběhla snad všemi světovými médii. Známí evropští horolezci Ueli Steck a Simone Moro byli ve stěně Everestu napadeni nepálskými Šerpy! Šerpové dělají tu nejnebezpečnější práci a jejich odměny tomu neodpovídají. Do určité míry bylo otázkou času, kdy se něco stane.
Těšíme se na setkání s Vámi.