Archiv - Expediční kamera 2012

Filmový festival Expediční kamera zaujal přes 150 milovníků dálek a dobrodružství

Dobrodružství, divoká příroda, extrémní zážitky a sporty. To všechno bylo k vidění v kině Luník v sobotu 17. března, kdy zde proběhl premiérový filmový festival Expediční kamera.

Promítaly se filmy, které byly oceněny nejen na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, ale i na prestižních filmových festivalech ve světě. Filmový festival Expediční kamera ovšem není jen o horolezectví, ale své místo tu mají především i filmy o dobrodružství, o cestování či extrémních sportech.

Téměř za pět a půl hodiny trvání festivalu tak více než 150 návštěvníků mohlo zhlédnout devět velmi kvalitních filmů s outdoorovou tematikou, hlasovat o nejlepší film, vyhrát nějakou drobnost v tombole a samozřejmě se také občerstvit.

A co bude dál? Po letošní velmi úspěšné premiéře bychom pro vás rádi připravili i druhý ročník filmového festivalu Expediční kamera, který se bude konat za rok, tedy na jaře 2013. Doufáme, že vás budeme moci přivítat již v digitalizovaném kině Luník, že se nám do programu podaří zakomponovat i krátkou besedu s cestovatelem či horolezcem a že přibudou i další novinky.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota 17. března v 17 hodin – kino Luník v Červeném Kostelci

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích a sportech. Letos nově zavítá i do Červeného Kostelce, do kina Luník, kde mohou diváci 17. března od 17:00 shlédnout výběr nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezóny. Zárukou skvělého zážitku jsou partneři festivalu jako například NATIONAL GEOGRAPHIC Česko nebo Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují .
Více informací je možné získat na tel. 732 265 375 nebo na MKS v Červeném Kostelci.

Těšit se můžete i na TOMBOLU. Ceny do tomboly darovaly firmy: Hudy sport, PROTEC, VERNER a.s., Saar Gummi Czech a PRIMÁTOR a.s.

Zajištěno je i drobné občerstvení...:-)

Přehled promítaných fimů:

NEJDELŠÍ CESTA (The Longest Way)
(Německo, režie: Christoph RehageThe Longest Way, 5 min)
Kolik kilometrů se dá ujít pěšky v Číně? Více než měří Velká čínská zeď? )

CO SE STALO NA OSTROVĚ PAM (What Happened on Pam Island)
(Polsko, 30 min., Režie: Eliza Kubarska)
Vylezte s polskou dvojicí na nejvyšší pobřežní útes na světě. 1500m vysoká kolmá stěna v Grónsku! A jediná možnost dostat se pod ní je na mořském kajaku mezi ledovými krami.
Ocenění: MHFF - Hlavní cena festivalu.

LIFE CYCLES
(Kanada, režie: Derek Frankowski, Ryan Gibb, délka: 43 minut)
Film, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích.
Ocenění: X-Dance Film festival – Nejlepší film, Nejlepší režie; Vancouver International Film Festival – Nejlepší film; Bovec Outdoor Film Festival – Nejlepší divácky oceněný film.

MAZUNGU
(Velká Británie, Režie a produkce: Phil Harwood, 48 minut)
První sólo-sjezd řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. 5000km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím.
Ocenění: Llanberis Mountain Film – Nejlepší celovečerní film, SHAFF – nominace na nejlepší film


ODKUD NENÍ NÁVRATU (Point of No Return)
(USA, kamera a produkce: Wade Johnson a Peter Mortimer, 24 min.)
Špičkoví horolezci se vydávají na neslezený vrchol ve východním Tibetu. Ne každá expedice skončí úspěšně. Ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí … U tohoto filmu je povoleno brečet i drsným horolezcům.
Ocenění: MHFF - Zvláštní cena poroty


VE VLČÍ KŮŽI PO STOPÁCH DŽINGISCHÁNA (The Trail of Genghis Khan)
(Austrálie, režie: Tim Cope, Produkce: Richard Dennison, Tim Cope, délka: 43 minut)
Na koňském hřbetu putujte z Mongolska přes střední Asii až do Evropy, stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Čingischána.
Ocenění: MHFF - Nejlepší cestopisný film

ÚLITBA GENÉŠOVI (Le Dessous de Ganesh) je lezecký film z Indie, kde se pro mnohé lezce naskýtá náročná stěna Ganesh. Francouzský lezec se ve filmu pokusí o její zdolání.
Délka: 15 minut
Režie: Vladimir Cellier, Julien Nadiras, Francie (Baraka Films)
Ocenění: MHFF - Nejlepší horolezecký film

BARMANIA
Cestopis z exotické Barmy, který osloví každého, kdo touží poznat krásy nádherné země.
Délka: 31 minut
Režie: Miroslav Haluza, Česká republika
Ocenění: Nejlepším amatérským snímkem na 9. MFOF.

JUMP! je film o lidech, kteří se seberealizují ve specifickém outdoorovém sportu - skákání z jedné pískovcové věže na druhou. Starší ale velmi zajímavý a na festivalech oceňovaný film.
Délka: 50 minut
Režie: Allen Hill and John Catto, USA

Vstupné na festival: 80,- Kč.

Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec.
Níže můžete zhlédnout malou ochutnávku ;-)